مشاوره انجام پایان نامه روانشناسی

تمام نکاتی که باید بدانید

انجام پایان نامه روانشناسی

پایان نامه روانشناسی :

پویا مشاور، ارایه دهنده خدمات مشاوره

روانشناسی یکی از پرطرفدارترین علوم انسانی در میان دانشجویان می باشد. همانطور که از نام این رشته پیداست، این رشته به بررسی و تحقیق درباره ی رفتار انسان، واکنش های روانی آن ها و تفاوت های آن ها می پردازد. دانشجویان ارشد و دکتری رواشناسی در حین تحصیل خود در این رشته با زمینه های جذاب و پیچیده و روش های تحقیق متعددی آشنا می شوند. برای انجام پایان نامه رشته روانشناسی دانشجویان می توانند از میان هزاران زمینه جذاب در گرایش های مختلف موضوع انتخاب کنند و به انجام پایان نامه خود بپردازند. در ادامه ی این مقاله به معرفی خدمات موسسه ی پویامشاور برای انجام پایان نامه روانشناسی می پردازیم و ضمن معرفی گرایش های مختلف این رشته بخشی از زمینه های مهم را برای انجام پایان نامه را نام میبریم.

پویا مشاور چگونه میتواند در نگارش پایان نامه روانشناسی به شما کمک کند؟​

پویا مشاور پژوهشگران حرفه ای را در رشته ی روانشناسی دارد که همه ی آن ها فارغ التحصیل دکتری از دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی می باشند و قادر به انجام پایان نامه روانشناسی به زبان فارسی و انگلسی نیز می باشند.

از ویژگیهای و خدمات پویا مشاور برای انجام پایان نامه روانشناسی میتوان به :

پویا مشاور، مشاوره و انجام پایان نامه روانشناسی
 • دقت در انجام کار
 • تعهد بالا نسبت زمان
 • تسلط تمامی پژوهشگران رشته ی روانشناسی به انواع روش های تحقیق
 • آموزش و توضیح بخش به بخش پایان نامه
 • تحویل پایان نامه به صورت بخش به بخش
 • انجام اصلاحات استاد تا تایید نهایی
 • ساخت پاورپوینت دفاع به صورت حرفه ای
 • راهنمایی چاپ مقاله در انواع ژورنال ها و کنفرانس ها
 • استخراج انواع مقاله از پایان نامه

و همچنین ترجمه ی تخصصی پایان نامه و مقاله روانشناسی اشاره کرد. امیدواریم در پویا مشاور بتوانیم با شما در انجام پایان نامه روانشناسی تان همکاری کنیم.

یک پایان نامه رشته روانشناسی از ۵ فصل تشکیل شده است که در ادامه به معرفی مختصر آن ها می پردازیم.

فصل اول پایان نامه روانشناسی (مقدمه)

این فصل تقریبا همان پروپزال می باشد که در آن مطالبی مانند اهمیت تحقیق، ضرورت انجام، اهداف تحقیق، فرضیات و ساختار پایان نامه می آید. در این فصل دانشجویان و پژوهشگران باید سعی کنند تا نوآوری و اهمیت انجام پایان نام خود را بولد و هرچه مهم تر و جذاب تر جلوه دهند و هدف خود را از انجام آن به روشی بیان کنند.

فصل دوم پایان نامه روانشناسی (ادبیات تحقیق)

این فصل که به ادبیات تحقیق نیز شناخته می شود، در آن به معرفی متغیرها و تعاریف مرتبط با تحقیق پرداخته می شود و تعدادی از مهم ترین و جدیدترین تحقیقات مرتبط با پایان نامه درون این فصل بررسی می شود. در بسیاری از پایان نامه های روانشناسی (بسته به روش تحقیق) در پایان این فصل مدل مفهومی تحقیق آورده می شود.

در این فصل به روش اجرای تحقیق،روش آنالیز داده ها و کلیه ی ابزارها و روش های مورد نیاز برای انجام تحقیق پرداخته می شود. دانشجویان در این فصل نرم افزارهای تحلیلی خود را برای تحلیل داده های کمی یا کیفی و یا آمیخته ی خود معرفی میکنند و به معرفی جامعه آماری خود می پردازند.

فصل چهارم پایان نامه روانشناسی (نتایج تحلیل و آنالیز داده ها)

در فصل چهارم نتایج تحلیل و انالیز داده ها می آید. خروجی های نرم افزاری، نتایج تحلیل های آماری، آزمو های فرضیات، پذیرفتن یا رد کردن فرضیات بر اساس اعداد و ارقام و … از جمله مواردی است که در فصل پایان نامه روانشناسی می آید. این فصل معمولا به صورت جداول، اعداد، ارقام و اشکال می باشد.

فصل پنجم پایان نامه روانشناسی (نتیجه گیری و دیگر مقالات)

در فصل پنجم به نتیجه گیری تحقیق، مقایسه با تحقیقات گذشته در قسمت بحث و پیشنهادات کاربردی و پیشنهادات برای پژوهشگران آتی پرداخته می شود. این فصل تنها فصل از پایان نامه است که به به طور کامل به بیانات پژوهشگر تعلق دارد و باید بتوان از آن به بهترین نحو استفاده کرد و دستاوردهای پایان نامه را بیان کرد.

انجام پروژه روانشناسی عمومی در پویا مشاور

در رشته ی روانشناسی عمومی دانشجویان به فراگیری مباحثی همچون رشد انسان، ادراک، هیجان، حافظه، احساسات و منشا آن ها، آسیب شناسی، پردازش شناختی و هوش می پردازند.

فارغ التحصیلان این رشته به جامعه و مردم کمک میکنند تا در جهت ارتقا روحی و افکار خود از طریق راه هایی که روانشناسان عمومی تعیین میکنند بکوشند و جامعه ی سالم تری به وجود بیاورند. آن ها به انسان ها کمک میکنند تا در کنترل احساسات و افکار خودف خصوصا در هنگام سختی ها و مصیبت های زندگی تسلط بیشتری داشته باشند. دانشجویان این رشته باید درک دقیقی از مشکلات روحی و روانی رایج جامعه خود داشته باشند تا بتوانند بهتر به مطالعه و پژوهش بپردازند.

انجام پایان نامه روانشناسی عمومی میتواند بسیار جذاب کاربردی باشد، چرا که متغیرها و کیس های مورد مطالعه ی این رشته متنوع و رایج می باشند.

از زمینه ها و متغیرهای جذاب این رشته می توان به:

 • درمان افسردگی
 • اختلال استرس
 • اختلال کم توجهی
 • اختلالات اضطرابی
 • آموزش جنسی
 • خودکشی
 • شخصیت شناسی

و موارد دیگر از جمله اضطراب اجتماعی، تنهایی، خشونت، عملکرد حافظه، کیفیت زندگی، حملات پانیک، زبان پریشی اشاره کرد. پژوهشگران خبره ی موسسه علمی پزوهشی پویامشاور با سال ها تجربه ی علمی و عملی میتوانند دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته ی رواشناسی عموی را در جهت انجام پایان نامه و انجام پروپزال، انتخاب موضوع کمک کنند.

انجام پایان نامه روانشناسی صنعتی و سازمانی :

رشته روانشناسی صنعتی یکی از شاخه های به نسبت جدید علم روانشناسی می باشد. با پیچیده تر شدن ساختارهای سازمانی و بزرگتر شدن شرکت های ، کارکنان و کارمندان هر شغل بایستی رابطه ی راضی کننده و خوبی با شغل خود داشته باشند، در غیر این صورت دچار مشکلات روحی و روانی متعددی می شوند. جمله ی فوق علت شکل گرفتن روانشناسی صنعتی و سازمانی را نشان می دهد. تمرکز اصلی دانشجویان این رشته روی مباحث انگیزشی کارکنان، بهداشت حرفه ای محیط کار، حل و فصل مشکلات کارکنان، ارزیابی ریسک های احتمالی روانی در محیط کار می باشد. روانشناسان صنعتی سعی دارند تا با توازن میان انتظارات کارکنان و محیط کار، سلامت روان آن ها را ارتقا بخشند و در نتیجه عملکرد سازمان را بالا ببرند.

پویا مشاور انجام پایان نامه روانشناسی صنعتی و سازمانی

دانشجویان این رشته جهت انجام پایان نامه خود میتوانند رو مباحث و متغیرهایی همچون کیفیت زندگی کاری، استرس شغلی، بهزیستی کارکنان، امنیت شغلی، حادثه زدگی کارکنان، تعرض میان کارکنان، آموزش بزرگسالان، فرسودگی شغلی، قصد ترک و غیبت، مراقبت های بهشتی، رفتار کاری، از خودبیگانگی، مرز میان کار و زندگی شخصی، کار کنند. دانشجویان رشته ی روانشناسی صنعتی و سازمانی میتوانند با بهره گیری از تجارب متخصصان این رشته در موسسه پویا مشاور جهت انجام پایان نامه خود اقدام نمایند.

انجام پایان نامه روانشناسی بالینی :

رواشناسی بالینی گرایشی از رشته ی روانشناسی است که تمرکز آن بر روی مشکلات رفتاری و سلامت روان در طیف وسیعی از افراد است. از جمله مباحثی که درون این رشته دانشحویان با ان ها سروکار دارند عبارتند از باسازگاری فکری و عاطفی، اجتماعی، و رفتاری، معلولیت و ناراحتی و آسیب های روانی شدید. رواشناسی بالینی دارای ۶ رویه یا نقش می باشد که عبارتند از ارزیابی و تشخیص، مداخله و درمان، مشاوره، آموزش و نظارت بر کار روان درمان گرها و پژوهش و درمان است.

انجام پروژه روانشناسی بالینی در پویا مشاور

متغیرهای و تحقیقات برای انجام پایان نامه روانشناسی بالینی

متغیرهای و تحقیقات برای انجام پایان نامه در این گرایش رشته ی روانشناسی به نسبت سخت تر و متنوع تر هستند. دانشجویان رشته ی روانشناسی بالینی میتوانند برای انجام پایان نامه خود از زمینه ها و متغیرهایی مانند پرخوری، استرس ادراک شده، مشکلات جنسی، اختلال اوتیسم، بیش فعالی، نگرانی از بدشکلی بدن، رفتارهای چالش انگیز، افسردگی، اختلال شخصیت مرزی، وابستگی به مواد، اختلال استرس پس از ضربه، امید به زندگی، طرحواره درمانی، پرخاشگر، رضایت زناشویی.

روشهای مختلف پایان نامه نویسی در این رشته

روش های مختلفی از جمله روش های داده بنیاد، فراترکیب، فرا تحلیل، پدیدارشناسی برای انجام پایان نامه روانشناسی بالینی وجود دارند. دانشجویان رشته ی روانشناسی بالینی میتوانند از طریق فرم تماس با ما جهت مشورت در خصوص انجام پایان نامه خود اقدام نمایند.

انجام پایان نامه روانشناسی کودک و نوجوان:

روانشناسی کودک و نوجوان گرایش جذابی از روانشناسی می باشد که به بررسی حالت های روحی و احساسی، جسمی، عملکردهای اجتماعی، پیشرفت های حرکتی، رشد و نیازهای کودک می پردازد. اهمیت این گرایش از رشته ی روانشناسی زمانی نمود پیدا میکند که گفته می شود “شخصیت یک انسان در کودکی شکل میگیرد” چرا که در این دوره کودک تاثیرگذارترین فرآیند زندگی خود را طی میکند. دانشجویان رشته ی روانشناسی کودک و نوجوان یاد میگیرند که چگونه عملکردها و رفتارهای خودآگاه و ناخودآگاه یک کودک را تحت تاثیر قرار دهند و به آن ها آموزش دهند که چه چیزی در دنیای پیرامونشان برایشان مفید و مضر است.

مانند دیگر گرایش های علم روانشناسی، روانشناسی کودک و نوجوان دارای طیف وسیعی از موضوعات جهت انجام پایان نامه در تحصیلات تکمیلی است که میتوان به :

انجام پایان نامه روانشناسی کودک و نوجوان توسط موسسه پویا مشاور
 • کنش های اجرایی کودکان
 • عملکرد خواندن و نوشتن
 • مکانیسم دفاعی واپس روی در کودکان
 • مهارت های اجتماعی کودکان
 • خطرپذیری کودکان و نوجوانان
 • تنظیم شناختی هیجان و ترس
 • پردازش هیجان

و موارد دیگر مانند اختلالات خواب و رویا، وسواس در کودکان، عادت های بدنی منفی در کودکان و نوجوانان اشاره کرد. محققان روانشناسی کودک موسسه پویامشاور آماده ی ارایه خدمات انجام پایان نامه و پروپزال در این رشته به دانشجویان می باشند.

انجام پایان نامه روانسنجی :

همانطور که از نام این رشته مشخص است، تمرکز اصلی آن بر روی سنجش حالت های روان شناختی انسان از طرق مختلف است. دانشجویان رشته ی روانسنجی یاد میگیرند که از آزمون های مختلف روانی و روش های آماری و آزمایشات به منظور سنجش حالت های روانی انسان ها استفاده کنند.

در این گرایش روانشناسی دانشجویان به نسبت دیگر گرایش ها بایستی از توانایی ریاضیات و آمار بهتری برخوردار باشند. علاوه بر توانایی ریاضیات دانشجویان بایستی به نرم افزاهای آماری و روش تحقیق مسلط باشند.

اساس انجام پایان نامه در این رشته استفاده از امار و ازمون ها و پرسشنامه های مختلف مرتبط می باشد. از جمله ی آن موارد می توان به آزمون درک شنیداری فارسی، روان سنجی خلاقیت، روانسنجی مقیاس نشخوار فکری، روانسنجی آزمون آمادگی تحصیلی، روان سنجی مقیاس تعلق پذیری، روان سنجی مقیاس ملالت جنسی، روانسنجی شادکامی سالمندان، ارزیابی اخلاق حرفه‌ای، روان مهارتهای ارتباطی هفتگانه، سنجش الگوها و آسیب‌های پیش از ازدواج اشاره کرد.

انجام پروژه روانسنجی

موسسه پویامشاور آمادگی دارد تا با ترکیب روش ها و ابزارهای رشته ی روانسنجی با متغیرهای نوین و مهم رشته ی روانشناسی موضوعات جدیدی را برای دانشجویان این رشته جهت انجام پایان نامه ارایه کند.

انجام پایان نامه روانشناسی تربیتی :

رشته ی روانشناسی تربیتی بر روی تعلیم و تربیت تمرکز دارد. به طور کلی دانشجویان این رشته در خصوص مباحثی چون نحوه یادگیری، نحوه یادگیری، استعداد و استعدادیابی، فرآیند یادگیری، تفاوت های فردی در یادگیری می آموزند. شاید اینطور تصور شود که این رشته مخصوص دانش آموزان می باشد، ولی اینطور نیست، این رشته در تمامی مراکز آموزش مانند دانشگاه ها، آموزشگاه ها و حتی تربیت کارمندان بسیار کاربردی می باشد.
زمینه ها و متغیرهای معروف این رشته جهت انجام پایان نامه عبارتند از :

پویا مشاور انجام پایان نامه روانشناسی تربیتی
 • پیشرفت تحصیلی
 • یادگیری مشارکتی
 • زورگویی، اضطراب امتحان
 • هوش هیجانی
 • یادداری
 • سلامت روان
 • راهبردهای یادگیری

و موارد دیگر مانند سرزندگی تحصیلی، هوش معنوی، انگیزش تحصیلی، ویژگی شخصیتی، تکنولوژی آموزشی، تعلل ورزی، روش تدریس، یادداری، خودکارآمدی، افت تحصیلی، ارزش تکلیف نوجوانان، باورهای انگیزشی، یادگیری زبان، کمال گرایی، تفکر انتقادی، تربیت اجتماعی، مهارت های حل، خودتنظیمی در یادگیری، مسئولیت پذیری اجتماعی کودکان، مسئولیت پذیری اجتماعی کودکان.

در این جا فقط بخش کوچکی از متغیرها و زمینه های رشته ی روانشناسی تربیتی جهت انجام پایان نامه را معرفی نمودیم. جهت کسب اطلاعات تکمیلی بیشتر برای انجام پایان نامه روانشناسی تربیتی می توانید از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

مشاوره انجام پایان نامه روانشناسی :

پویا مشاور با بهره گیری از پژوهشگران حرفه ای روانشناسی فارغ التحصیل از دانشگاه های ممتاز، میتواند با شما در انجام پایان نامه روانشناسی تان همکاری کند. برای استفاده از خدمات ما، میتوانید از طریق فرم زیر درخواستتان را ثبت کنید.

فرم ثبت سفارش پایان نامه روانشناسی و ارتباط با پویا مشاور

نام و نام خانوادگی *

رشته و گرایش *

شماره تماس *

ایمیل *

نحوه آشنایی با ما

پیام شما