مشاوره انجام پایان نامه مهندسی صنایع

تمام نکاتی که باید بدانید

انجام پایان نامه مهندسی صنایع توسط پویا مشاور

پویا مشاور، ارایه دهنده خدمات مشاوره

رشته ی مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دارای گرایش های متعددی می باشد. به طور کلی این رشته مربوط به مطالعه و کاربرد روش هایی است که هدف نهایی آن افزایش بهره وری و راندمان منابع انسانی و تجهیزات در سازمان ها، صنعت و مراکز تولیدی است. مباحث علمی این رشته در برگیرنده ی حوزه هایی مانند انرژی، اطلاعات، نوآوری، بهبنه سازی، مباحث اقتصادی و مالی، حمل و نقل و زنجیره تامین، کنترل موجودی و مدیریت پروژه می باشد.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی مهندسی صنایع بسیار دستشان برای انجام پایان نامه باز است، چرا که زمینه های و روش های تحقیق زیادی در این رشته برای انجام پژوهش و تحقیق وجود دارند. روش تحقیق مهندسی صنایع بسیار متنوع تر از رشته های دیگر است و شامل روش های کیفی و کمی، مدلسازی، شبیه سازی، می باشد. در بسیاری از پایان نامه های این رشته به دلیل استفاده از نرم افزارهای تخصصی مانند گمز GAMS و متلب MATLAB مطالب ریاضیات حاکم بر پایان نامه است. کارشناسان و پژوهشگران مهندسی صنایع موسسه پویامشاور ار بهترین دانشگاه های کشور فارغ التحصیل شده اند و آماده ارایه مشاوره های تخصصی در خصوص انجام پایان نامه مهندسی صنایع به دانشجویان می باشند. دانشجویان مهندسی صنایع میتوانند از طریق فرم تماس با پویا مشاور یا تماس و پیام در واتساپ با شماره ی ۰۹۳۵۴۹۴۱۴۳۴ با پژوهشگران مهندسی صنایع ارتباط بگیرند.

در ادامه ی مقاله به معرفی برخی از گرایش های مهم مهندسی صنایع و زمینه های به روز جهت انجام پایان نامه می پردازیم.      

پویا مشاور چگونه میتواند در نگارش پایان نامه مهندسی صنایع تان به شما کمک کند؟

پویا مشاور پژوهشگران حرفه ای را در رشته ی مهندسی صنایع دارد که همه ی آن ها فارغ التحصیل دکتری از دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی می باشند و قادر به انجام پایان نامه مهندسی صنایع به زبان فارسی و انگلسی نیز می باشند.

از ویژگیهای و خدمات پویا مشاور برای انجام پایان نامه این رشته میتوان به :

پویا مشاور، انجام پایان نامه مهندسی صنایع
 • دقت در انجام کار
 • تعهد بالا نسبت زمان
 • تسلط تمامی پژوهشگران رشته ی مهندسی صنایع به انواع روش های تحقیق
 • آموزش و توضیح بخش به بخش پایان نامه
 • تحویل پایان نامه به صورت بخش به بخش
 • انجام اصلاحات استاد تا تایید نهایی
 • ساخت پاورپوینت دفاع به صورت حرفه ای

و همچنین استخراج انواع مقاله از پایان نامه، راهنمایی چاپ مقاله در انواع ژورنال ها و کنفرانس ها، ترجمه ی تخصصی پایان نامه و مقاله مهندسی صنایع اشاره کرد. امیدواریم در پویا مشاور بتوانیم با شما در انجام پایان نامه مهندسی صنایع تان همکاری کنیم.

یک پایان نامه رشته مهندسی صنایع از ۵ فصل تشکیل شده است که در ادامه به معرفی مختصر آن ها می پردازیم.

فصل اول پایان نامه مهندسی صنایع (مقدمه)

این فصل تقریبا همان پروپزال می باشد که در آن مطالبی مانند اهمیت تحقیق، ضرورت انجام، اهداف تحقیق، فرضیات و ساختار پایان نامه می آید. در این فصل دانشجویان و پژوهشگران باید سعی کنند تا نوآوری و اهمیت انجام پایان نام خود را بولد و هرچه مهم تر و جذاب تر جلوه دهند و هدف خود را از انجام آن به روشی بیان کنند.

فصل دوم پایان نامه مهندسی صنایع (ادبیات تحقیق)

این فصل که به ادبیات تحقیق نیز شناخته می شود، در آن به معرفی متغیرها و تعاریف مرتبط با تحقیق پرداخته می شود و تعدادی از مهم ترین و جدیدترین تحقیقات مرتبط با پایان نامه درون این فصل بررسی می شود. در بسیاری از پایان نامه های مهندسی صنایع (بسته به روش تحقیق) در پایان این فصل مدل مفهومی تحقیق آورده می شود.

در این فصل به روش اجرای تحقیق،روش آنالیز داده ها و کلیه ی ابزارها و روش های مورد نیاز برای انجام تحقیق پرداخته می شود. دانشجویان در این فصل نرم افزارهای تحلیلی خود را برای تحلیل داده های کمی یا کیفی و یا آمیخته ی خود معرفی میکنند و به معرفی جامعه آماری خود می پردازند.

فصل چهارم پایان نامه مهندسی صنایع (نتایج تحلیل و آنالیز داده ها)

در فصل چهارم نتایج تحلیل و انالیز داده ها می آید. خروجی های نرم افزاری، نتایج تحلیل های آماری، آزمون های فرضیات، پذیرفتن یا رد کردن فرضیات بر اساس اعداد و ارقام و … از جمله مواردی است که در فصل پایان نامه مهندسی صنایع می آید. این فصل معمولا به صورت جداول، اعداد، ارقام و اشکال می باشد.

فصل پنجم پایان نامه مهندسی صنایع (نتیجه گیری و دیگر مقالات)

در فصل پنجم به نتیجه گیری تحقیق، مقایسه با تحقیقات گذشته در قسمت بحث و پیشنهادات کاربردی و پیشنهادات برای پژوهشگران آتی پرداخته می شود. این فصل تنها فصل از پایان نامه است که به به طور کامل به بیانات پژوهشگر تعلق دارد و باید بتوان از آن به بهترین نحو استفاده کرد و دستاوردهای پایان نامه را بیان کرد.

انجام پایان نامه بهینه سازی سیستم ها

گرایش بهینه سازی سیستم ها از رشته ی مهندسی صنایع، انتخاب اکثر دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد. هدف از این گرایش آشنایی دانشجویان با مباحثی چون کشف و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و سایر مؤسسات و سازمانها. مدلسازی، برنامه ریزی در پروژه های مختلف، بررسی مشکلات و ارائه بهترین الگوها در سازمان ها و کارخانه ها برای بهینه سازی مسائل مختلف از قبیل انسان، برنامه‌ریزی و ارائه مدل جهت کسب بهترین بازدهی از کارکرد سیستمها، پی‌گیری نواقص مواد و ماشین آلات می باشد.

موضوعات به روز و داغ مهندسی صنایع، گرایش بهینه سازی سیستم ها جهت انجام پایان نامه در زمینه های مختلفنی چون سیاست های مکان یابی مجدد، تحلیل موانع موثر در اجرای سیستم ها، سیستم های فازی و سلسله مراتبی، زمانبندی، مسیریابی، الگوریتم های فراابتکاری، نگه داری و تعمیرات، تخصیص منابع می باشند. از طریق فرم تماس با ما ما یا تماس با شماره ی ۰۹۳۵۴۹۴۱۴۳۴ میتوانید در خصوص انجام پایان نامه مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها مشاوره بگیرید.

انجام پایان نامه مدیریت سیستم و بهره وری :

هدف غایی گرایش مدیریت سیستم و بهره‌وری تلفیق صحیح عوامل انسانی، تجهیزات و عوامل فیزیکی در راستای تحقق اهداف سازمانی با اثربخشی بالا، در چهارچوب فعالیتهای مدیریت است. دانشجویان این گرایش با مباحثی چون کیفیت و بهره وری، برنامه ریزی استراتژیک، طراحی سیستمهای تولیدی، توسعه اقتصادی آشنا می شوند. از زمینه های متعدد این گرایش مدیریت سیستم و بهره وری جهت انجام پایان نامه میتوان به :

انجام پایان نامه مهندسی صنایع توسط پویا مشاور
 • بهره وری انرژی
 • عملکردهای مالی
 • بهره وری اقتصادی
 • ابزارهای بهره وری
 • توسعه ی مالی
 • برون سپاری
 • پایداری سیستم ها

و موارد دیگر مانند بهره وری نیروی کار، بهره وری سازمان ها، سیستم های اطلاعاتی، ترویج نوآوری، تخصیص قابلیت اطمینان، کارآیی و اثربخشی در سازمان ها، کارهای تیمی، بهره وری فنی، تحلیل پوشش داده ها، تحلیل پوشش داده ها، بازده همکاری اشاره کرد.

این زمینه ها تنها بخش کوچکی از زمینه های جذاب این گرایش رشته مهندسی صنایع جهت انجام پایان نامه است. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت انجام پایان نامه مهندسی صنایع خود با شماره ی ۰۹۳۵۴۹۴۱۴۳۴ تماس حاصل فرمایید.

انجام پایان نامه لجستیک و زنجیره تأمین :

انجام پایان نامه لجستیک و زنجیره تأمین در رشته مهندسی صنایع توسط پویا مشاور

این گرایش یکی از پرطرفدارترین گرایش های مهندسی صنایع می باشد که هدف از آن کسب بهترین راندمان و پاسخگویی در شبکه زنجیره ی تامین شرکت ها و سازمان ها می باشد. یک زنجیره ی تامین شامل تمامی فعالیت‌های مرتبط با جریان و مبادله کالاها و خدمات، فعالیتهای تجاری، از مرحله ماده خام تا مرحله محصول نهایی است. دانشجویان این گرایش علاوه بر مباحث مهندسی صنایع با مباحث بازرگانی نیز آشنا می شوند. یک مدیر زنجیره تامین اهدافی چون چابکی بیشتر، افزایش خدمت دهی به مشتریان، موعدهای تحویل سریعتر، پاسخگویی بهتر، ردگیری رخدادها را دنبال میکند.
گرایش لجستیک و زنجیره تأمین جهت انجام پایان نامه زمینه هایی چون مکان یابی- موجودی، تامین‌کنندگان تجهیزات‌، هزینه های بین سازمانی، زنجیره تامین سبز، زنجیره لجستیک کالای فاسدشدنی، زنجیره لجستیک کالای فاسدشدنی، تحلیل حساسیت شبکه، سیستم توزیع متمرکز، تاب‌آوری زنجیره ‌تأمین، آسیب‌های شبکه مدیریت زنجیره تأمین، سیستم موجودی چندسطحی، سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری را در بر میگیرد. موسسه پویامشاور توانایی ارایه موضوعات به روزی را جهت انجام پایان نامه لجستیک و زنجیره تأمین را دارد تا دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی بتوانند دفاع موفقی را داشته باشند.

انجام پایان نامه مهندسی صنایع گرایش سیستم های سلامت

همانطور که از نام رشته مهندسی صنایع گرایش سیستم های سلامت پیداست، هدف آن به کارگیری ابزارها و تکنیکهای مهندسی صنایع مانند شبیه سازی، بهینه سازی در جهت بهبود کیفیت، افزایش عدالت در دسترسی به خدمات، افزایش رضایت بیماران و کاهش هزینه در همه بخش‌های صنعت سلامت اعم از بخش بهداشت، بخش درمان (بیمارستان‌ها و دیگر مراکز درمانی)، صنایع داروسازی و تجهیزات پزشکی، بیمه‌ها و نیز سطح سیاستگذاری کلان سلامت است.

انجام پایان نامه این گرایش میتواند بسیار جذاب باشد چرا که در آن میتوان از زمینه ها و گرایش های دیگر مهندسی صنایع و حتی دیگر رشته ها جهت طرح موضوع و انجام پروپزال و پایان نامه استفاده کرد. از جمله زمینه های انجام پایان نامه سیستم های سلامت عبارتند از زنجیره های تامین مرتبط با حوزه سلامت، تحلیل سیستم‌ها و نظام های سلامت، بهبود فرایند و کیفیت در سلامت، فناوری اطلاعات در سلامت، سیستم های پشتیبانی از تصمیم گیری های سلامت، ارزیابی سیستم های اطلاعات سلامت، سیستم اطلاعات بیمارستانی، برنامه‌ریزی درمان، مدیریت دانش در حوزه سلامت. متخصصان موسسه پویا مشاور در رشته ی مهندسی صنایع گرایش سیستم های سلامت آماده ی ارایه انواه مشاوره از انتخاب موضوع پایان نامه تا انجام پایان نامه به دانشجویان ارشد و دکتری می باشند.

انجام پایان نامه مدیریت پروژه :

موسسه پویا مشاور انجام پایان نامه مدیریت پروژه در رشته مهندسی صنایع

معرفی رشته مدیریت پروژه مهندسی صنایع

مهندسی صنایع گرایش مدیریت پروژه شامل مطالب چون برنامه‌ریزی، به‌ کارگیری دانش، مهارت‌ها، ابزارها و تکنیک‌ها، اجرا، کنترل، اعمال صحیح آئین نامه ها و مقررات مربوطه، ارتقای کیفیت ساخت در پروژه های عمرانی، ایمنی، بهداشت و صرفه اقتصادی دراجرای پروژه مدیریت صحیح عوامل اصلی پروژه شامل هزینه، کیفیت و زمان و خاتمه یک پروژه به نحوی اثربخش می باشد. به طور کلی دانشجویان در این مباحث تلفیق شده ای از رشته های مهندسی عمران، مدیریت و مهندسی صنایع را فرا میکیرند.

زمینه های رشته مدیریت پروژه مهندسی صنایع

زمینه هایی که دانشجویان مدیریت پروژه برای انجام پایان نامه ی خود میتوانند استفاده کنند عبارتند از مدیریت پروژه در صنعت ساخت، عوامل و سنجه‌های موفقیت پروژه‌ها، برنامه‌ریزی استراتژیک و عملیاتی، مدیریت سبد پروژه، روش‌های نوین برنامه‌ریزی و زمان‌بندی، مهندسی هم‌زمانی، مدیریت تامین مالی ساخت و نگهداری زیرساخت‌‌های پایدار، رهبری استراتژیک پروژه، قراردادها و توافق نامه ها.

پویا مشاور به کمک بهترین فارغ التحصیلان رشته مدیریت پروژه، میتواند به شما در انجام پایان نامه مدیریت پروژه تان کمک کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام پایان نامه مدیریت پروژه با شماره ی ۰۹۳۵۴۹۴۱۴۳۴ تماس بگیرید.

انجام پایان نامه سیستم های مالی (مهندسی مالی) :

به عبارت ساده، رشته ی مهندسی مالی یعنی حل مسائل پیچیده مالی. از جمله این مسائل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

انجام پایان نامه مهندسی صنایع گرایش سیستم های مالی و مهندسی مالی در پویا مشاور
 • قیمت‌گذاری ابزارهای مالی
 • طراحی، توسعه و نوآوری در ابزار و سیستم های مالی
 • تعیین و انتخاب پروژه‌های سرمایه‌گذاری و کاهش ریسک مالی
 • طراحی و پیاده سازی سیستم‌های پشتیبان محاسبات مالی
 • ارائه راهکارهای خلاق برای حل مشکلات و مسایل مالی و کاهش ریسک در جهت افزایش ارزش شرکتها.

دانشجویانی که این رشته را انتخاب میکنند بایستی به ریاضیات و اعداد علاقه مند باشند و دانش کافی از زبان انگلیسی داشته باشند.

انجام پایان نامه مهندسی مالی میتواند بسیار چالش برانگیز باشد، چرا که متغیرهای موجود در این رشته بسیار تخصصی و جمع آوری داده و سنجش آن ها نیاز به یک پژوهشگر خبره دارد. زمین های انجام پایان نامه سیستم های مالی در برگیرنده ی بازارهای پولی و مالی ایران، نوسانات نرخ ارز، هزینه معاملات، حجم معاملات، الگوریتم های فراابتکاری، بهینه سازی پرتفوی، نقدشوندگی، حاکمیت شرکتی، بورس اوراق بهادار، مخاطرات در شبکه مالی میباشد. موسسه ی پویا مشاور میتواند سال ها تجربه ی خود را در زمینه ی انجام پایان نامه مهندسی مالی در اختیار دانشجویان این رشته بگذارد.

پویا مشاور با کمک پژوهشگران حرفه ای مهندسی صنایع که دانش آموخته برترین دانشگاه های ایران هستند، آماده همکاری با شما در انجام پایان نامه مهندسی صنایع تان است. برای ارتباط با ما میتوانید بوسیله فرم زیر با ما تماس بگیرید.

نام و نام خانوادگی *

رشته و گرایش *

شماره تماس *

ایمیل *

نحوه آشنایی با ما

پیام شما